Швидкий запис на прийом
Запис за телефоном:
Не змогли до нас додзвонитися? Відправте свій номер, мы до Вас передзвонимо! (по Україні)
Ваш запит був відправлений
Результати аналізів
Результати аналізів:
Аналізи не знайдені
пошук по сайту
Мапа сайту
Програми моніторингу дітей

   Щеплення: щепити чи не щепити?

 
Щеплювати чи не щепити? Це майже гамлетівське питання ставлять собі багато батьків перед тим, як зробити щеплення дітям. Відповідь проста: так, звичайно, щепити. Але не всіх поспіль і не за принципом російської рулетки: пощастить – не пощастить, пронесе – не пронесе. Як аксіома можна використовувати просту тезу: сьогодні немає поганих щеплень, сьогодні є невраховані протипоказання. Тому думки деяких батьків типу «не прищеплюватиму до року (або до 2-3 років), нехай дитина зміцніє, нехай сформується його імунітет» не мають під собою реального ґрунту. Щеплення деяким новонародженим безпечно можна робити і згідно з графіком щеплень в 3 місяці, а деяких ще не можна щепити і в 3 роки. Все залежить від наявності чи відсутності протипоказань, які не можна визначити лише за зовнішніми ознаками або під час огляду дитини. Для того, щоб контролювати ситуацію і не покладатися на волю випадку, необхідно провести додаткові лабораторні дослідження. Тому глибоко не мають рації ті медичні чиновники високих рангів і ті модні нині телеведучі, лікарі на всі руки, які в унісон вказують на те, що дітей перед щепленням обстежувати не потрібно. Це помилка, яка може коштувати дитині життя або зробити її інвалідом, а щасливу сім'ю – вічно скорботною.

   Сьогодні основні побічні ефекти після вакцинації дітей можна поділити на дві основні групи: ускладнення з боку центральної нервової системи та температурні реакції. До рідкісних ускладнень після щеплень можна віднести алергічні (у тому числі – на шкірі) та імунологічні реакції, пов'язані із вродженими дефектами імунної системи? у тому числі – з гіперпродукцією імуноглобуліну Е. Казуїстичними випадками можна вважати проведення щеплення дитині, яка знаходиться в інкубаційному періоді будь-якої генералізованої інфекції, наприклад, вітряної віспи, менінгококової інфекції, грипу тощо. У таких дітей основне захворювання, що розвинулося на тлі проведеного щеплення, набуває дуже важкого, іноді неконтрольованого перебігу. Поствакцинальні ускладнення з боку ЦНС (епілепсія, енцефаліт, аутизм, різні затримки розвитку та інші), як правило, пов'язані з реактивацією вроджених ЦМВ або рідше – ВЕБ-інфекцій, які перебували у латентному стані та не були діагностовані перед щепленням. Усі температурні реакції після щеплень не є варіантом норми, а пов'язані з реактивацією прихованої бактеріальної інфекції у нирках (нефродисбактеріоз). Тому перед щепленням кожна дитина, навіть клінічно здорова, має бути обстежена (крім стандартних загальних аналізів крові та сечі) на вроджені ЦМВ та ВЕБ-інфекції, стан імунітету та рівень IgE. Крім того, необхідно зробити бакпосіви теплої сечі (тричі), бакпосіви з носа і зіва, за клінічними показаннями - бакпосів калу на дисбактеріоз кишечника - дивіться повний перелік аналізів, які необхідно зробити дитині перед початком щеплень, у таблиці на цій сторінці нижче. 


   У клініці Вітацелл з 1998 р. до теперішнього часу було щеплено кілька тисяч дітей. Всі вони перед початком щеплень були обстежені. Серед клінічно здорових дітей початковий допуск до щеплень отримали менше ніж 50%. Більшість дітей у зв'язку з виявленням тимчасових протипоказань отримали тимчасові звільнення від щеплень на період від декількох місяців до декількох років. Тільки після лікування виявлених інфекцій та інших станів або після їхнього природного згасання діти були щеплені за індивідуальним графіком, зате без поствакцинальних ускладнень. Тому резюме просте: прищеплювати можна всіх дітей, але не всіх одразу.

 

Перелік обов'язкових лабораторних досліджень перед вакцинацією дітей 
(для нещеплених дітей або для дітей з ускладненнями та побічними ефектами після щеплень)
 
Бакпосів мазка із зіваБакпосів мазка з носаЗабезпечення преаналітичного етапу для серологічних досліджень

005

Загальний аналіз крові з лейкоформулою


008

Аналіз крові на цукор


596

Гемоглобін глікозильований


552

 Комплексне визначення імунного статусу з використанням моноклональних антитіл (моноклони на 8 субпопуляцій клітин, фагоцитоз, ЦВК, імуноглобуліни класів A, M, G, компоненти комплементу С3, С4) із попередньою сепарацією лімфоцитів. 


557

Вітамін D

217

Визначення загального імуноглобуліну Е (тест на алергію)

076

Антитіла Ig M до EBV (VCA)

276

Антитіла Ig G до EBV (VCA)

277

Антитіла Ig G до EBV (EBNA)

057

Кількісний ПЛР-тест на ДНК Епштейна-Барр вірус (EBV) кров

057

Кількісний ПЛР-тест на ДНК Епштейна-Барр вірус (EBV) слина

071

Антитіла Ig G до CMV

072

Антитіла Ig M до CMV

026

Кількісний ПЛР-тест на ДНК цитомегаловірус (СМV) кров

026

Кількісний ПЛР-тест на ДНК Цитомегаловірус (СМV) слина

026

Кількісний ПЛР-тест на ДНК Цитомегаловірус (СМV) сеча

134

Загальний аналіз сечі

1241*

Бакпосів "теплої" сечі (1, 2, 3 – три рази) х 3 рази

535*

Забезпечення преаналітичного етапу для дослідження сечі (контейнер для сечі) х 3 шт

497*

Забезпечення преаналітичного етапу при бактеріологічному дослідженні сечі (тест-система Діаслайд CLED/МакКонки DS-101) х 3 шт.

498*

 Забезпечення преаналітичного етапу при бактеріологічному дослідженні сечі (тест-система Діаслайд UriSelect3/МакКонки DS-105) х 3 шт

121

 Бакпосів з зіву

121

 Бакпосів з носу

177*

Взяття крові з пальця 

535*

Забезпечення преаналітичного етапу для дослідження сечі (контейнер для сечі) х 3 шт

543*

Забезпечення преаналітичного етапу для ПЛР досліджень

127

Кільк. та якісний аналіз калу на дисбактеріоз (за показаннями)


 

При здачі повного протоколу обстеження – знижка 10%. * - знижка не поширюється

 Logo_VC_small4.jpg_MarkovClinica_Logo_small.jpg

Клініка «Вітацелл» знаходиться за адресою:


м.Київ, вул. Микільсько-Слобідськая, 2-Б,

поруч зі станцією метро "Лівобережна"

Наш e-mail: admin@vitacell.com.ua

Ми працюємо з 8.00 до 16.00,

субота і неділя вихідні.


Клініка Маркова знаходиться за адресою:


м.Київ, вул. Раїси Окіпної, 4-Б,

поруч зі станцією метро "Лівобережная"

Наш e-mail:  labor@vitacell.com.ua

Ми працюємо з 8.00 до 20.00,
субота з 8.00 до 15.00,

неділя вихідний.

 Колл-центр клінік:

+38 (044) 363-87-51,
+38 (093) 951-87-51,
+38 (097) 951-87-51.

Ваше повідомлення

Ім`я : *
E-mail : *
E-mail : *
Телефон : *
Бажаний час прийому :
Основні скарги або діагноз : *