Швидкий запис на прийом
Запис за телефоном:
Не змогли до нас додзвонитися? Відправте свій номер, мы до Вас передзвонимо! (по Україні)
Ваш запит був відправлений
Результати аналізів
Результати аналізів:
Аналізи не знайдені
пошук по сайту
Мапа сайту
Кишечная палочка

 

Кишкова паличка (Escherichia coli, E.сoli) була описана німецьким педіатром та бактеріологом Теодором Ешеріхом у 1885 році. В даний час кишкову паличку відносять до роду Escherichia, сімейства Enterobacteriaceae, порядку Enterobacteriales. E. coli - грамнегативна паличкоподібна бактерія, яка мешкає в нижній частині кишечника людини та інших теплокровних організмів. Більшість штамів E.coli є нешкідливими і становлять більшу частину нормальної флори кишечника людини та тварин. Кишкова паличка, яка мешкає в кишечнику, приносить користь організму господаря, наприклад, синтезуючи вітамін К, а також запобігаючи розвитку патогенних мікроорганізмів у кишечнику. При порушенні нормального біоценозу кишкової флори із зменшенням вмісту або повною відсутністю E.coli розвиваються клінічні симптоми різних захворювань. У цьому випадку необхідне термінове лікування, яке полягає в заселенні кишечника живою кишковою паличкою для відновлення нормального балансу кишкової флори.

Бактерії легко можуть бути вирощені у лабораторних умовах, тому кишкова паличка відіграє важливу роль у генетичних дослідженнях. E.coli є одним із найбільш вивчених прокаріотичних мікроорганізмів та одним із найважливіших об'єктів біотехнології та мікробіології.

Проте, та сама «добра» і «незамінна» E.coli, яка оселилася поза кишечнику інших слизових оболонках, стає найлютішим ворогом людини, викликаючи важкі хронічні гнійно-запальні захворювання і навіть некроз (омертвіння) тканин. До таких захворювань відносяться: гайморити, стоматити, пародонтити, бронхіти та бронхіальна астма, різні урогенітальні захворювання (кольпіти, аднексити, цистити, пієлонефрити, простатити) та ін.

Давно встановлено існування деяких різновидів E.coli (ентеропатогенна кишкова паличка - ЕПКП), здатних викликати епідемічні спалахи масових кишкових отруєнь: О111, О55, О18, О26, О104, О116, О157, О159 та ін. Захворювання виникає частіше важкими клінічними проявами як багаторазовий пронос, блювання, лихоманка, інтоксикація та зневоднення організму.

Бездумне та повсюдне застосування антибіотиків призвело до появи нового різновиду кишкової палички. Захищаючись від антибіотикоагресії людини, E.coli еволюціонувала і, завдяки певному гену стійкості, що з'явився в неї, який назвали NDM-1, стала несприйнятливою до всіх відомих антибіотиків. Більш того, кишкова паличка, що еволюціонувала, набула здатності випускати низькочастотні електромагнітні хвилі на частотах 0.5, 1 і 1.5 КГц для «безпровідного» обміну інформацією та перенесення стійкої до антибіотиків ДНК іншим мікроорганізмам.

Найбільшою небезпекою для людства є ситуація, коли за рахунок обміну генетичною інформацією стійка до всіх антибіотиків E.coli набуде можливості викликати масові спалахи захворювань у людей, як її молодша сестра ЕПКП. Перший спалах такого невідомого раніше захворювання виник у травні-липні 2011 р. у Німеччині і поширився на більш ніж 10 європейських країн та США. Захворювання супроводжувалося кривавим проносом, ураженням судин та нирок, що призводило до неконтрольованих кровотеч та гострої ниркової недостатності. Пацієнти гинули не від проносу, а від гострої токсемії (отруєння організму бактеріальними токсинами) та припинення виділення сечі, як при отруєнні блідою поганкою. Застосування антибіотиків для лікування хворих, у зв'язку з повною неефективністю, було в процесі розвитку епідемії взагалі заборонено. Жодним існуючим класичним законом епідеміології не вдалося пояснити саме виникнення, а також шляхи та механізми поширення нової кишкової палички.

Усього за період епідемії захворіло 4300 людей, померло 52 і ще близько 800 залишилися інвалідами через ураження нирок. Виділена під час спалаху захворювання мутантна кишкова паличка, за рахунок горизонтального перенесення генів (такий механізм генетичної трансформації раніше був не відомий) є абсолютно новою високотоксичною і високоінфекційною формою невідомої раніше бактерії. Спалах припинився раніше, ніж лікарі навчилися лікувати захворювання, що виникло. 

ЗАПИС НА КОНСУЛЬТАЦІЮ


Клініка Вітацелл і Клініка Маркова спеціалізується на лікуванні захворювань кишкової палички. При необхідності Ви можете звернутися у Києві безпосередньо до клініки або отримати індивідуальну інтернет-консультацію.