Швидкий запис на прийом
Запис за телефоном:
Не змогли до нас додзвонитися? Відправте свій номер, мы до Вас передзвонимо! (по Україні)
Ваш запит був відправлений
Результати аналізів
Результати аналізів:
Аналізи не знайдені
пошук по сайту
Мапа сайту

Локальні ІННОВАЦІЙНІ ПРОТОКОЛИ

обстеження і лікування в клініці «Вітацелл» і «Клініці Маркова»

 

Протокол №10. Рецидивуючі стоматити, гінгівіти, глосити.

Стоматит - захворювання запальної природи, що вражає слизову оболонку порожнини рота. Характерними ознаками цієї патології є зовнішні прояви - пошкодження слизової оболонки ротової порожнини і утворення ерозій (афт). Крім того, пацієнти, які страждають від афтозного стоматиту, часто скаржаться також на виражений дискомфорт у роті, хворобливість ясен, піднебіння, внутрішньої сторони щік, навіть язика, що значно впливає на якість їх життя. При цьому захворюванні ускладнюється прийом їжі, деякі продукти пацієнти змушені виключити з раціону через крайню хворобливість слизової рота при їх вживанні, підвищується чутливість до гарячих та холодних продуктів.

Зустрічається як гострий, так і хронічний рецидивуючий афтозний стоматит. Гострий стоматит дуже часто протікає як загальне захворювання організму з високим рівнем температури і симптомами тяжкої інтоксикації. В силу особливостей цього захворювання воно в багатьох випадках схильне до хронічного перебігу з періодичним виникненням рецидивів. Хронічний рецидивуючий афтозний стоматит зустрічається у пацієнтів будь-якого віку, в той час як гострі епізоди захворювання найчастіше трапляються у дітей, коли імунна система ще досконально не сформована і тому без імунологічної допомоги ще не здатна самостійно справлятися з серйозним навантаженням. Лікування афтозного стоматиту включає в себе комплекс заходів, спрямованих як на усунення причини захворювання, так і на формування імунітету пацієнта проти бактеріальних інфекцій, що викликають це захворювання.

Гінгівіт - процес запалення ясен, при якому вони червоніють і кровоточать. Ця хвороба, що досить часто зустрічається, може бути як гострою, так і хронічною, а також із періодичними рецидивами. Приблизно у 65-70% людей зустрічаються набряки, подразнення і почервоніння ясен, і іноді це викликано якраз таким явищем як гінгівіт. Причиною його виникнення є те, що між зубами, а також яснами починають з'являтися бактерії, які в подальшому розмножуються, наслідком чого якраз і буде поява набряклості і запалення. Розвиток гінгівіту, якщо він не піддався лікуванню вчасно, буде мати більш серйозні наслідки, результатом чого може стати пародонтит, а в підсумку хворий може і зовсім залишитися без зубів.

Основна причина виникнення гінгівіту - відсутність регулярного догляду за зубами і яснами, що призводить до появи зубних бляшок (тобто мікроорганізмів, що мешкають на зубах). Іншими причинами можуть також стати залишки їжі, неправильний прикус, ротове дихання, непрофесійно поставлені пломби, утворення зубного каменю (тобто кальцинованої зубної бляшки).

Глосит - це запалення язика, викликане зазвичай бактеріальною мікрофлорою. Глосит може бути самостійним захворюванням або симптомом системних захворювань. У першому випадку причиною запалення можуть бути різні мікроорганізми: бактерії, гриби, віруси. Джерелом інфекції найчастіше є її вогнище при хронічних запальних процесах в носоглотці, рідше – зовнішнє інфікування ротової порожнини. Запальні процеси в роті зазвичай відбуваються на тлі зниженого імунітету, після лікування антибіотиками, в результаті авітамінозу, під час вагітності, після травмування слизових оболонок внаслідок вживання гарячої їжі, наколювання кісткою або зубочисткою, після стоматологічних процедур.

Треба зауважити, що незважаючи на дуже поширене уявлення про домінуюче вірусне (герпетичне) ураження слизової оболонки ротової порожнини, ясен, язику в походженні стоматитів, гінгівітів, глоситів – це не відповідає дійсності. Клінічний досвід доводить, що головною і найчастішою причиною виникнення цих захворювань у імунокомпетентних дітей і дорослих (без ВІЛ інфекції) є бактеріальна флора, а головним ініціатором запального процесу є золотистий стафілокок, персистенція якого в організмі людини починається саме з носоротоглотки. Саме тому лікування стоматиту треба починати з застосування вакцини проти St.aureus в комплексі з іншими антибактеріальними препаратами, намагаючись не призначати антибіотики, які геть знешкоджують залишки місцевого імунітету слизових оболонок. Інколи скритою причиною хронічного рецидивуючого запалення слизових оболонок ротової порожнини є додаткове їх ураження токсинами ентеробактерій при нефродисбактеріозі, які викликають синдром хронічної бактеріальної інтоксикації, одним із проявів якої стають рецидивуючі запальні процеси ротової порожнини.


Logo_VC_small4.jpg_MarkovClinica_Logo_small.jpg

Клініка «Вітацелл» знаходиться за адресою:


м.Київ, вул. Микільсько-Слобідськая, 2-Б,

поруч зі станцією метро "Лівобережна"

Наш e-mail: admin@vitacell.com.ua

Ми працюємо з 8.00 до 16.00,

субота і неділя вихідні.


Клініка Маркова знаходиться за адресою:


м.Київ, вул. Раїси Окіпної, 4-Б,

поруч зі станцією метро "Лівобережная"

Наш e-mail:  labor@vitacell.com.ua

Ми працюємо з 8.00 до 20.00,
субота з 8.00 до 15.00,

неділя вихідний.

 Колл-центр клінік:

+38 (044) 363-87-51,
+38 (093) 951-87-51,
+38 (097) 951-87-51.

Форма не визначена