Швидкий запис на прийом
Запис за телефоном:
Не змогли до нас додзвонитися? Відправте свій номер, мы до Вас передзвонимо! (по Україні)
Ваш запит був відправлений
Результати аналізів
Результати аналізів:
Аналізи не знайдені
пошук по сайту
Мапа сайту

Локальні ІННОВАЦІЙНІ ПРОТОКОЛИ

обстеження і лікування в клініці «Вітацелл» і «Клініці Маркова»

Протокол №3

Діагноз: Обстеження перед щепленнями дітей грудного віку та дошкільнят.


Клінічне та етіопатогенетичне обґрунтування діагнозу.

Сьогодні основні побічні ефекти після вакцинації дітей можна розділити на дві основні групи: ускладнення з боку центральної нервової системи (ЦНС) і температурні реакції. До рідкісних ускладнень після щеплень можна віднести алергічні (в тому числі - на шкірі) і імунологічні реакції, пов'язані з вродженими дефектами імунної системи? в тому числі - з гіперпродукцією імуноглобуліну Е (гіпер IgE-синдром). Казуїстичними випадками можна вважати проведення щеплення дитині, що знаходиться в інкубаційному періоді якоїсь іншої генералізованої інфекції, наприклад, вітряної віспи, менінгококової інфекції, грипу і т.п. У таких дітей розвинене на тлі проведеного щеплення основне захворювання набуває дуже важкий, іноді неконтрольований перебіг.

Поствакцинальні ускладнення з боку ЦНС (епілепсія, енцефаліт, парези, аутизм, різні затримки розвитку та ін.) у клінічно здорових до щеплення дітей, зазвичай, пов'язані з клінічною реактивацією вроджених цитомегаловірусної (CMV) або рідше - Епштейна-Барр вірусної (EBV) інфекцій, які перебували в стані безсимптомної реплікативної активності та не були діагностовані перед щепленням. Хронічні CMV та EBV інфекції, зараження якими відбулося вже після народження дитини, ускладнень з боку ЦНС після щеплення не викликають, не є протипоказання для щеплення та не потребують його відтермінування. 

Всі підвищення температури після щеплень (коротка або тривала гіпертермія та субфебрилітет) не є варіантом нормальної реакції на щеплення (на чому зазвичай наголошують лікарі), а пов'язані з реактивацією прихованої бактеріальної інфекції в нирках (нефродисбактеріоз), що може не мати локальних симптомів, а проявлятися виключно бактеріурією, яку можна виявити при бактеріологічному дослідженні сечі або (рідше) – при мікроскопії осаду сечі. При нефродисбактеріозі ще відсутні симптоми запалення нирок (пієлонефрит), але вже з ?являються ледве примітні або чіткі ознаки синдрома хронічної бактеріальної інтоксикації, який ці бактерії викликають. У дітей перших 1-2 років життя з наявністю нефродисбактеріозу малопримітними ознаками цього стану можуть бути підвищена пітливість (особливо нічна), зовнішньо не мотивовані затяжний субфебрилітет та/або недовготривалі фебрильні «атаки», різноманітні дерматити, зниження гемоглобіну. У дітей дошкільного віку додатково можуть з’являтися скарги на головний біль та артралгії, інтоксикаційні тіні під очима. Якщо зневажати цим станом дитини та «наполегливо» продовжувати щеплення можна викликати не тільки підвищення температури (яка спочатку також носить не запальний, а інтоксикаційний характер), але й дебют класичного пієлонефриту. 

Тому перед щепленнями кожна дитина, навіть клінічно здорова, повинна бути обстежена (крім стандартних загальних аналізів крові та сечі) на вроджені CMV і EBV-інфекції, стан імунітету і рівень IgE. Крім того, необхідно зробити бактеріологічне дослідження теплої сечі (тричі), бактеріологічні посіви з носа і зіву, за клінічними показаннями - бакпосів калу на дисбактеріоз кишківника.

Три головні тези обумовлюють безпечне щеплення дітей. По-перше: сьогодні немає поганих або шкідливих вакцин – сьогодні є невраховані перед щепленням протипоказання. По-друге: вакцинувати можливо усіх дітей, але не усіх одночасно. Сьогодні після обстеження клінічно здорових дітей грудного віку, які підлягають щепленню, в 5-6 випадках з кожних 10 виявлять тимчасові, але загрозливі протипоказання для безпечного щеплення. Ці діти потребують спочатку або лікування з відтермінуванням початку щеплення, або просто тимчасового відводу від щеплення. По-трете: теза деяких батьків, що треба робити щеплення дітям після 1 чи 2-х років життя, щоб вони стали менш вразливішими для вакцин, тобто «зміцнилися» - хибна. Деяких дітей можна безпечно щепити і в 2-3 місяці, а деяких ще не можна - і в 3-4 роки. Відповідь на це питання можна отримати виключно на підставі проведення прискіпливого лабораторного обстеження дитини.

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ

Клиника Маркова

Клинико-диагностическая лаборатория 
медицинский консультативный центр
г. Киев, ул. Раисы Окипной, 4-Б

Телефон: +38 (044) 541-14-15
+38 (044) 541-14-16
+38 (044) 220-45-01

Время работы: Пн - Пт: 8:00 - 20:00
Сб: 8:00 - 15:00
Вс: выходной
 
 

Клиника Vitacell

Центр диагностики и лечения хронических инфекций
г. Киев, ул. Никольско-Слободская, 2-Б

Телефон: +38 (044) 4-939-839
+38 (044) 516-72-44
+38 (044) 541-09-20

Время работы: Пн - Пт: 8:00 - 18:00